11 טיפים לעיצוב חדר ילדים

חדר ילדים מעוצב

עיצוב החדר של הילדים דורש תכנון קפדני, תוך התחשבות כמובן באלמנטים עיצוביים שונים כגון: קו עיצוב החדר הנוכחי, גודלם של חדרי הילדים, טעמו האישי של הילד, אפשרויות אחסון שונות ועוד. במאמר הבא ריכזנו עבורכם 11 טיפים שונים דרכם תוכלו לעצב את חדר הילדים בצורה הטובה והיעילה ביותר.

עיצוב חדר ילדים – על מה חשוב לשים דגש?

קונספט עיצובי – קונספט עיצוב חדר ילדים זהו השלב הראשון שצריך לקחת בחשבון כאשר רוצים לעצב את חדר הילדים. הקונספט העיצובי למעשה מתחיל באפיון מקדים של צרכי הילד ותכונות האופי שלו, זאת לצד הקו העיצובי של שאר חדרי הבית וחדר הילד בפרט. בהתאם לכך יהייה קל יותר לבחור את הקונספט העיצובי המתאים ביותר לחדר הילדים ולאורח החיים של הילד.

מיקום המיטה  למיקום וגודל המיטה יש חשיבות רבה בעת עיצוב חדר הילדים. למשל, במידה ומדובר על מיטה עם מגירות אחסון חשוב מאוד לקחת בחשבון את השטח שתתפוס המיטה כולל שטח הפתיחה של מגירות האחסון, כך שלילד יהייה נוח בעת פתיחה וסגירה של המגירות. כמו כן, גם אם מדובר על מיטה וחצי שגודלה 1.20* 1.90 ללא מגירות, עדיין יש לקחת בחשבון את מידות המיטה מראש, על מנת שהמיטה תיכנס בדיוק למקומה בחדר הילדים.

מבחינת עיצוב וניצול חכם של שטח החדר רצוי למקם את המיטה לאורך אחד הקירות הצדדיים, אך לא בצמוד לדלת הכניסה לחדר, וגם לא ממול לדלת הכניסה – זאת על מנת שלא תפריע בעת פתיחה וסגירה של הדלת וגם על מנת שהאור מבחוץ לא יפריע למנוחתו של הילד במידה והדלת פתוחה.

גוון צבע הקירות שבחדרגוון הקירות אולי נשמע כמו פרט שולי ועיצובי בלבד, אך למעשה מדובר בפרמטר מרכזי בעיצוב חדר ילדים אשר משפיע ישירות על כלל העיצוב של החדר. לכן, יש לבחור גוון צבע שיתכתב יחד עם שאר העיצוב של חדרי הבית תוך התאמת הגוון לגילו, אופיו ורצונו של הילד. לצבעים מסוימים אף יכולות להיות השפעות פסיכולוגיות ונפשיות על הילד ולכן רצוי בדרך כלל לבחור בגוונים בהירים ורגועים. במידה ותרצו גוון קירות כהה יותר, ניתן לצבוע קיר אחד בצבע כהה על מנת ליצור עיצוב מודרני / מיוחד יותר.

מדבקות קירמדבקות קיר לחדר ילדים יכולות לשדרג פלאים ואף להכתיב את הקו העיצובי של חדר הילד. את המדבקות ניתן לבחור יחדיו עם הילד, להזמין אונליין ולהדביק אותן על הקיר באופן עצמאי לחלוטין, כך שמעבר לפריט עיצובי, תהליך הבחירה וההדבקה משלב בתוכו פעילות נחמדה עם הילד. למשל, אם מדובר בחדר ילדים של בנות רצוי לבחור מדבקת קיר בהתאם, למשל מדבקת קיר חדר קרן, או מדבקת קיר נסיכות ואף מדבקת קיר משפטים. ואם מדובר בחדר ילדים של בנים רצוי לבחור מדבקה בסגנון המתאים לילד, למשל מדבקת דינוזאורים, עננים, צורות גאומטריות וכו׳.

תמונותתמונות לחדר ילדים הן רהיט עיצובי חשוב מאוד. בחירה נכונה של תמונה יכולה לשנות כלל את הקו העיצובי של חדר הילדים. כמו כן, רצוי לבחור תמונה יחד עם הילד, גם על מנת שהיא תכלול בתוכה אלמנטים מעולם התוכן שלו וגם על מנת שתתכתב עם הקו העיצובי של החדר.

למשל, תמונות המכילות אלמנטים ריאליסטיים מדי עלולות לשדר מראה חדר של אדם בוגר, ומנגד, תמונות מצוירות מדי עלולות לשדר מראה חדר של ילד קטן. ולכן, הנוסחה המנצחת לבחירת תמונה היא בשיתוף מלא שלכם ההורים יחד עם ילדיכם.

פוסטר – פוסטרים עלולים להוות מכשול להורים הרוצים לעצב חדר ילדים. לרוב פוסטרים הם דבר שילדים מאוד אוהבים וקשה להם לוותר על זה, למרות שלהורים זה יכול להיראות מזעזע. כאשר הילד לא מוכן לוותר על תליית הפוסטר בחדרו רצוי לפחות שהפוסטר יכיל איורים או צורות שמתכתבות עם עיצוב החדר. כמו כן, את הפוסטר רצוי לשים מעל המיטה באחד מהקירות הצדדים של החדר, ולא על הקיר שממול הדלת, מכיוון שאנחנו לא רוצים שזה הדבר הראשון שישמו לב אליו לאחר שהשקענו כלכך הרבה בעיצוב חדר הילדים.

עיצוב חדר ילדים בסטייל

כוננית – בחירה של כוננית מעוצבת תוסיף רבות לעיצובו של חדר הילדים. את הכוננית יש להתאים כמובן לחלל החדר ולצבעים הדומיננטיים בו, וכן לקו העיצובי הכללי של החדר עצמו. כמו כן, חשוב לשים לב כי מעבר להיותה מעוצב עליה גם להיות פרקטית, ולכן שימו לב כי בכוננית שבחרתם יש מספיק מקום על מנת לאחסן את כל הספרים, כלי הכתיבה השונים והצעצועים  של הילד.

ארון אחסון – ארון האחסון הינו הרהיט הגדול ביותר שנמצא בחדר הילדים. לכן, יש לבחור ארון שמעבר להיותו פרקטי גם מעוצב בסגנון מודרני ומוסיף לעיצוב חדר הילדים. אם רוצים לעצור לרגע ולהתמקד בפן הפרקטי, רצוי לבחור בארון עם דלתות הזזה וחלוקה פנימית של המדפים, כך ששטח הארון לא ישתלט יתר על המידה על חלל החדר. ומבחינת הפן העיצובי, על הארון להיות בגוון המתאים לקו העיצובי של חדר הילדים ולגוון הקירות שבחדר.

פרקט מתאים – במידה ובחדר הילדים כבר יש פרקט, יש לוודא כי גווני הקירות שבחדר והרהיטים השונים מתכתבים עיצובית עם גוון הפרקט. במידה ומעוניינים לשנות את רצפת החדר לפרקט, רצוי לבחור בפרקט עם גוונים התואמים לצבע גוון הקירות והרהיטים השונים שבחדר הילדים.  למשל, אם הצבעים בחדר הם בהירים רצוי לבחור בפרקט כהה, אך אם הצבעים בחדר הילדים הם כהים פרקט בהיר יתאים יותר.

שטיח – שטיח זה הלב של חדר הילדים ולכן כדאי לבחור בשטיח נעים ומחמם. ילדים אוהבים לבלות הרבה על השטיח בחדר, בין אם זה בישיבה עליו עם חברים, ובין אם הם לבד בחדרם ולכן רצוי לבחור בשטיח עבה ומחמם. כמו כן, מעבר היותו של השטיח נעים ומחמם עליו להתאים לעיצוב חדר הילדים ולכן שימו לב, שכאשר את בוחרים שטיח עליו להיות בצבעים מנוגדים לצבעי הגוון של הרצפה/פרקט. למשל, אם בחדר הילדים יש פרקט כהה, אנו נרצה לבחור בשטיח בהיר, ולהפך.

שולחן כתיבה- שולחן כתיבה הוא אחד הרהיטים החשובים בעיצוב חדר ילדים. שולחן הכתיבה הוא למעשה המרכז של החדר, ועליו מעביר הילד את רוב שעותיו בחדר (כשהוא לא ישן כמובן). כך, שמעבר להיותו של שולחן הכתיבה עיצובי, עליו גם להיות פרקטי ונוח לעבודה. כמו כן, מיקום נכון של שולחן הכתיבה ישפיע ישירות על מראה גודל החדר. למשל, רצוי למקם את השולחן צמוד לחלון בחדר על מנת שניתן יהיה ליהנות מאור רב במהלך היום ואף לחסוך בחשמל במהלך שעות היום. כמו כן, רצוי לבחור שולחן כתיבה בצבעים המתאימים לקו העיצובי של חדר הילדים.

עיצוב חדר ילדים בנים

הטיפ המנצח לעיצוב חדר ילדים

לסיכום, כאשר מתכננים עיצוב חדר ילדים, ישנם הרבה פרמטרים שחשוב לשים עליהם דגש רב ולמצוא את האיזון הנכון בין פרקטיקה לעיצוב. אז לאחר שחשפנו את 11 הטיפים המרכזיים לעיצוב החדר של הילדים, הטיפ המנצח הוא ללא ספק מדבקות קיר, אשר הן הפריט שהכי משפיע על עיצוב חדר הילדים, ומעבר להיותן פריט עיצובי מהמם, הן גם מערבות פעילות משפחתית וכיפית בעת הבחירה וההדבקה שלהן על הקיר יחד עם הילד.

מעוניינים בהזמנת מדבקות קיר ולא יודעים מאיפה להתחיל? דברו איתנו ונדאג לספק לכם בדיוק את מה שאתם מחפשים!

למאמרים נוספים